Kayn Build, Item ve Rün Önerileri

Kayn Build ve Rün Önerilerini Kişisel Deneyimlerime Dayanarak Sizin İçin Hazırladım. Eğer Bilgilerin Yalnış Olduğunu düşünüyorsanız yorumlarda belirtebilirsiniz.Hazırsanız Başlıyalım

Ana sayfa » Kayn Build, Item ve Rün Önerileri

Öncelikle Kayn Build ‘leri oyunlara ve rakiplere göre kendi formunu değiştirebildiği için, sihirdarların oyunu çevirme potansiyeli bu şampiyonla birlikte artıyor. Öte yandan henüz kimse Kayn’de ustalaşmadığı için, onun hasar, kaçış ve genel olarak outplay potansiyelinden haberdar değiller.Tam da bu yüzden, senin için hazırladığımız bu 11 taktiği uygularsan, rakiplerini Kayn’le ciddi manada korku salabilirsin. Hatta attığın beşte beşlerle Kayn’in (en azından bir nerf yiyene kadar) ne kadar kırık bir şampiyon olduğunu tüm düşmanlarına gösterebilirsin.

Kayn mid değil ormancıdır

Kayn, Riot tarafından bir ormancı olarak tasarlandı. Bunun en büyük sebebi de Kayn’in yaptığı saldırıların ona istediği forma değişebilme avantajı vermesi. Eğer ormancı olarak başlarsan, istediğin koridora baskına gidip hangi forma dönüşmek istiyorsan seni o forma dönüştürecek enerjileri toplayabilirsin. Ama bir koridorda oynarsan, karşındaki rakip değişmeyeceği için hep aynı forma mahkum kalırsın. Bu yüzden Kayn oynarken ormancı olmaya özen göster.

Orman Baskınlarında Duvar Yeteneğini Kullan!

Kayn oyun içi duvarlardan geçebilen ikinci şampiyon. Birincisi de Aurelion Sol. Ama Kayn’in Sol’den farkı, duvar içinden geçerken yön değiştirip hareket edebilmesi. Bu da onu baskın yaptığı koridor hangisi olursa olsun, neredeyse tüm baskınlarının ölümcül olduğu bir karakter haline getiriyor. Hem baskın düzenlerken hem de baskınlardan kaçarken E yeteneğini mutlaka kullan.

Kayn oynarken Darkinmi Yoksa Gölgemi Olmalıyım?

Kayn’in Rhaast ve Gölge Suikastçı olmak üzere iki farklı formu var. Rhaast daha çok can çalma ve düellolar üzerine iyiyken, Gölge Suikastçı adından da anlaşılabileceği gibi bir anda yüksek hasar çıkartabilen yeteneklere sahip. Bu yüzden, karşındaki rakipleri iyi analiz edip hangi forma geçmek istediğinin kararını erkenden ver. Sonuçta kimseyle düelloya giremeyeceğin bir kompozisyonda Rhaast’ı seçmenin pek bir anlamı olmaz, değil mi?

Kara Hasat

Düşük cana sahip şampiyonlara hasar vermek değişken hasar uygular ve hedeften bir ruh hasat eder.


Ani Darbe

Atılma, atlama, sıçrama, ışınlanma kullandıktan veya gizli halden çıktıktan sonra anlık zırh deşme ve büyü nüfuzu artışı kazanırsın.


Gözyuvarı Koleksiyonu

Şampiyonları alt ettiğinde gözyuvarı toplarsın. Topladığın her gözyuvarı başına kalıcı SG veya YG (değişken) kazanır, ayrıca koleksiyonu tamamladığında bir ilave daha elde edersin.


Açgözlü Avcı

Farklı alt etmeler, kalıcı olarak yeteneklerinle hasar verdiğinde iyileşmeni sağlar.


Mana Akışı Yüzüğü

Bir rakip şampiyona yetenek isabet ettirmek azami mananı kalıcı olarak 25 arttırır (en fazla 250 mana kazanabilirsin).

250 ilave manaya ulaştığında, her 5 saniye eksik mananın %1 kadarını yenilersin.


Yaklaşan Fırtına

Oyun süresince artan SG veya YG (değişken) kazanırsın.


İlk Yorumu Sen Yap !
Yorum Yap

En Son Yazılar