Aatrox Build Rehberi – Nasıl Oynanır ?

Aatrox splash

Aatrox build ini ve itemlerinizi rakibinize karşı seçerseniz birde üstüne sakin oynayıp birazda düzgün oynayabilirseniz tek başına oyunu taşıyabilen nadir şampiyonlardandır.

Bir Şampiyonun nasıl oynandığını merak ediyorsan bunu öğrenmenin en iyi yolu denemekdir.Buradaki altın kuralımız youtube’dan nasıl oynandıığnı gösteren videoları izlemiyoruz.çünkü onlar sadece kazandıkları oyunu paylaşır böyle oynanır derler.ama size o ince detayları takım oyununu anlatmaz.

Çünkü , bu onlar için bir iştir ve hiçbir e-sporcu bir ton para ve vakit yatırdığı bilgileri sizinle paylaşmaz.nerede neyi ne için yaptığını açıklamaz.

Örneğin : Youtube üzerinden aatrox nasıl oynanır diye video açtınız izliyorsunuz.adam oynuyor gang yiyor ve nedense bunu önceden anlayıp geri çıkıyor safe duruyor.bunu her iyi oyuncu kolaylıkla yapabilir.fakat bunu nereden anladığını o youtuber yada e sporcu size anlatmaz. Genelde bu gini soruların cevabı “haritayı iyi takip edin” yada “redinde yoktu”gibi cevaplar ile savuşturur.

Aslında bunun tek cevabı var. TECRÜBE .

Bu yüzden bir şampiyonu öğrenmek için önce normal oyunda destek rolünde o şampiyonu oynuyoruz

Şimdi sesinizi duyar gibiyim . Aatrox Support mu olur ?

aslında evet olmaz. ama oyunu öğrenmek için en iyi ve mantıklı rol destektir. çünkü yanında bir kişi daha olacağı için senin hatalarını o kapatıcaktır.

Eğer Yanınızdaki adc kötüyse safe kalıp diğer takım arkadaşlarının oyunu taşımasını bekliyeceğiz. safe kalmak budur.

Şimdi Support Aatrox’u 30 oyun oyna ve sonra soloya geçip oyuna gir. mekaniklerinin geliştiğini farkedeceksin.

E Şimdi Diyeceksin ki ben buraya support oynamak için mi geldim ? Hayır tabiki ben soloda oynayacağım diyorsan sana söyliyeyim , normal oyunda senin liginin üstündeki oyuncular gelecektir. mesela sen gümüşsen karşında plat oyuncu görebilirsin bunun sebebi normal oyunda derecelerin esnetilmesidir. bu yüzden karşına irelia darius gibi saçma ve 50-60k oynamış insanların sizi ezdiğini görecek ve vaz geçeceksiniz !

o yüzden Haydi önce destek sonra köstek 🙂

Hortlağın Pençesi

Her 4 saniyede, bir şampiyona yönelik sonraki saldırın ilave büyü hasarı verir, seni iyileştirir ve kalıcı olarak can değerini arttırır.


Kemik Zırh

Bir rakip şampiyondan hasar aldıktan sonra, bu rakibin sana isabet ettirdiği 3 yetenek veya saldırı 30 ila 60 daha az hasar verir.


Süre: 1.5 sn.
Bekleme Süresi: 45 sn.


İkinci Şans

Bir rakip şampiyondan hasar aldıktan sonra zamanla eksik canının bir kısmını yenilersin.


Canlandır

Kullandığın ve üzerinde kullanılan iyileştirme ve kalkan etkileri %5 daha güçlü hale gelir ve canı az olan hedeflere karşı fazladan %10 daha etkili olur.


Açgözlü Avcı

Farklı alt etmeler, kalıcı olarak yeteneklerinle hasar verdiğinde iyileşmeni sağlar.


Ani Darbe

Atılma, atlama, sıçrama, ışınlanma kullandıktan veya gizli halden çıktıktan sonra anlık zırh deşme ve büyü nüfuzu artışı kazanırsın.


İlk Yorumu Sen Yap !
Yorum Yap

En Son Yazılar